Inteligentne ogrody w Krakowie

Projekt ogrodu kraków

Inteligentne ogrody w Krakowie, to rozwiązania techniki know-how mające za zadnie utrzymanie ogrodu w jego optymalnej formie. Ten system oszczędza wodę i energię, uwzględnia warunki glebowe i klimatyczne, dba o wymagania poszczególnych roślin i całych założeń ogrodowych.

Inteligentna zielona przestrzeń i jej otoczenie, to system nawadniania ogrodu, czujników wilgotności, opadów deszczu, ale także czujników ph gleby, temperatury, nasłonecznienia, czujników zmierzchu i ruchu, czujników poziomu wody,  smogu i czystości powietrza, które przekazując zebrane informacje do sterowników, wymuszają działanie poszczególnych systemów bez konieczności naszej ingerencji.
Budowa systemów możliwa jest w każdym istniejącym ogrodzie, jednak w dobie nieprzewidywalnych zjawisk i zmian atmosferycznych, zalecamy już na etapie projektu uwzględnić system, który będzie utrzymywał naszą zieleń w jej najpiękniejszej i zdrowej formie.

Inteligentny ogród Kraków

Firma Green Service pracuje na systemach światowych liderów automatyki ogrodowej, takich jak WEATHERMATIC, HUNTER, K-RAIN, RAIN BIRD, TORO, ORBIT – pozwalających na oszczędność wody przy podlewaniu ogrodu nawet do 50%. Samodbająca o siebie zielona przestrzeń, to również oświetlenie – energooszczędne i umilające przebywanie w niej po zmroku. To także sposób oświetlania roślin i miejsc tak, aby wydobyć ich niepowtarzalny urok i stworzyć oczekiwany klimat naszego pobytu na tarasie lub w ogrodzie kolorowym światłem LED RGB, z możliwością zmiany jasności w zależności od pory roku.

Inteligentne ogrody, to możliwość tworzenia scen i pokazów laserowych oraz sterowanie światłem w rytm muzyki. To lampy z Wi-Fi programowane i sterowane aplikacją na Smartfona. Inteligentna zielona przestrzeń, to również automatyczna kosiarka. Samojezdna, ekonomiczna i cicha, po której nie ma potrzeby zbierania i wywożenia trawy. To także czysta woda w oczku wodnym i fontannie ogrodowej czy elementach ogrodu japońskiego, uzyskana za pomocą filtracji i automatycznego jej napowietrzenia.

To także automatyczne odladzanie ścieżek i podjazdów, co zapobiega konieczności ich odśnieżania. To możliwość likwidacji niebezpiecznie zwisających w zimie sopli lodu. Inteligentny ogród, to żywy ogród, którym możemy się cieszyć oglądając obrazy z zainstalowanych w nim kamer na ekranie komputera, tabletu czy smartfona.
To monitorowanie jakości powietrza w zielonej strefie za pomocą czujników smogu. Taki system daje możliwość sterowania filtrami oczyszczającymi powietrze ze szkodliwych pyłów wpływając na jego jakość. To również bezpieczny ogród zintegrowany z systemem alarmowym domu. To  taki system, który symulując naszą obecność odstrasza niepożądanych intruzów.

To zintegrowana część smart domu  zintegrowanych za pomocą inteligentnego systemu smart home FIBARO. Takie przestrzenie, to nie ogrody przyszłości – to już teraźniejszość podyktowana wzrostem świadomości ekologicznej, odczytywania i reagowania na potrzeby roślin z pomocą inteligentnych systemów, potrzebą oszczędności wody i energii, zautomatyzowanie czynności związanych z jego pielęgnacją, które zapewniają uzyskanie idealnych warunków do wzrostu roślinności ogrodowej.

Zapraszamy do tworzenia INTELIGENTNYCH OGRODÓW już na etapie ich projektowania.

Za pomocą jednej aplikacji zintegrujemy swoje potrzeby z potrzebami środowiska, w którym żyjemy. Zintegrujemy potrzebę obcowania z pięknem z wymaganiami naszych roślinnych towarzyszy :)

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą mieszkańcom Krakowa i okolic. Zapewniamy przystępne ceny i kompleksowe projekty ogrodów dla Państwa. Z chęcią udzielimy wszelkich porad i odpowiemy na pytania, związane z jak najlepszym zaprojektowaniem wymarzonej, zielonej przestrzeni. Działamy głównie na terenie miasta Kraków.

Green Service Bogusław Stec

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress