Porady ogrodnicze

 Projekt ogrodu Kraków


Co na mrówki w ogrodzie?

Najskuteczniejszą metodą walki z mrówkami jest użycie insektycydów.

Co na ślimaki w ogrodzie?

Ślimaki można wyłapać i wynieść w miejsce oddalone od ogrodu o co najmniej 20 m. Skuteczną barierą dla mięczaków są trociny, igliwie lub piasek rozsypane wzdłuż rabat czy grządek oraz niektóre rośliny, np. czosnek, tymianek czy szałwia. Można skorzystać także ze środków chemicznych.

Jak zlikwidować ślimaki w ogrodzie?

Wyłapane ślimaki należy wynieść z ogrodu lub zastosować środki chemiczne.

Co posadzić w ogrodzie?

Zależy to od indywidualnych preferencji, ale też od warunków panujących w ogrodzie – rodzaju gleby, stopnia nasłonecznienia czy ukształtowania powierzchni.

Co robimy w marcu w ogrodzie?

Przygotowujemy rozsadę roślin jednorocznych, grabimy trawnik, stopniowo usuwamy zimowe osłony, przycinamy ozdobne drzewa i krzewy kwitnące późną wiosną i latem.

Co robimy w ogrodzie w kwietniu?

Sprzątamy po zimie, usuwamy zimowe osłony, przycinamy drzewa i krzewy, dzielimy byliny kwitnące latem i jesienią.

Co robimy w ogrodzie w sierpniu?

Regularnie podlewamy rośliny ozdobne i kosimy trawnik, dzielimy i rozsadzamy byliny, wysiewamy warzywa na zbiór jesienny.

Co robimy w ogrodzie we wrześniu?

Sadzimy rośliny cebulowe kwitnące wiosną, rozmnażamy byliny przez podział, strzyżemy żywopłoty formowane, wykopujemy rośliny bulwiaste i cebulowe wrażliwe na mróz.

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Koszt projektu koncepcyjnego dla ogrodu do 10 arów to 500 zł, natomiast dla ogrodu o powierzchni ha i więcej – 2000 zł. Ostateczna cena usługi ustalana jest natomiast indywidualnie i zależy od kwoty przeznaczonej przez inwestora, a także od zakresu planowanych robót.

Ile kosztuje system nawadniania ogrodu?

Cena wykonania systemu nawadniania obejmuje niezbędne materiały oraz robociznę i zależy od wielu czynników, m.in. od wielkości ogrodu, ukształtowania terenu czy też rodzaju zasadzonych roślin.

Jak oświetlić ogród?

Najlepszym sposobem na oświetlenie ogrodu jest rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Punkty świetlne powinny zostać starannie zaplanowane i umieszczone przede wszystkim w pobliżu ciągów komunikacyjnych, tarasu i altany, ale też rabat, oczka wodnego lub dekoracji.

Jak sadzić kwiaty w ogrodzie?

Sadzenie kwiatów wymaga oczyszczenia podłoża, przygotowania odpowiedniej wielkości dołka, umieszczenia w nim bryły korzeniowej, zasypania ziemią, ubicia jej i obfitego podlania.

Jak urządzić ogród przed domem?

Ogród przed domem najczęściej widoczny jest od strony ulicy i stanowi wizytówkę posesji – dlatego powinien być zadbany i estetyczny. Niezwykle ważna jest także funkcjonalność. W projekcie ogrodu przed domem nie może więc zabraknąć ścieżki lub chodnika, a także oświetlenia.

Jak zaaranżować ogród?

Aranżacja ogrodu powinna być funkcjonalna i estetyczna. Styl ogrodu powinien nawiązywać do charakteru budynku i otoczenia.

Jak zaplanować ogród?

Dobry plan ogrodu uwzględnia potrzeby inwestora, a także uwarunkowania konkretnej lokalizacji. Warto, aby obejmował także punkty oświetleniowe oraz wszelkie ważne dla właściciela strefy, np. miejsce do grillowania, plac zabaw czy altanę.

Jak zasiać trawę w ogrodzie?

Zakładanie trawnika wymaga przygotowania podłoża, doboru odpowiedniej mieszanki nasion i ich wysiewu – najlepiej robić to w sezonie wiosenno-letnim, jednak nie później niż do połowy września. Trawę można siać ręcznie lub przy użyciu siewnika, który pozwala na odpowiednie zagęszczenie nasion. Nasiona przykrywa się cienką warstwą gleby, wałuje i podlewa.

Jak zwalczyć nornice w ogrodzie?

Można skorzystać ze środków chemicznych lub odstraszaczy dźwiękowych oraz zasadzić rośliny nielubiane przez nornice, np. czosnek, czarną porzeczkę, miętę.

Jak zwalczyć turkucie w ogrodzie?

Należy sięgnąć po preparat chemiczny.

Jakie iglaki do ogrodu?

Zależy to od warunków świetlnych i glebowych w ogrodzie oraz funkcji, jaką mają spełniać rośliny.

Jakie krzewy ozdobne do ogrodu?

Dobór krzewów ozdobnych należy uzależnić od rodzaju gleby i stanowiska w ogrodzie. Do wyboru mamy krzewy ozdobne z liści i kwitnące, o różnym pokroju i sile wzrostu. Są to np. forsycja, budleja Dawida, krzewuszki, berberysy, hortensje, różaneczniki czy lilaki.

Jakie kwiaty do ogrodu wieloletnie?

Wieloletnie kwiaty ogrodowe to np. floksy, jeżówki, kosaćce, liliowce, łubin, orlik, ostróżki czy tulipany.

Kiedy przesadzać róże w ogrodzie?

Jesienią – od października do pierwszych przymrozków.

Kiedy zaczynamy prace w ogrodzie?

Zwykle z nadejściem wiosny, w marcu, ale niektóre czynności, np. takie jak przycinanie drzew owocowych, można rozpocząć już pod koniec stycznia.

Ogród jesienią co sadzić?

Kwiaty cebulowe kwitnące wiosną, drzewa owocowe i ozdobne oraz krzewy.

Ogród wertykalny jak zrobić?

Wymaga to użycia odpowiednich modułów, montażu na ścianie i zasadzenia w panelach roślin. Budowę ogrodu wertykalnego można też powierzyć specjalistycznej firmie.

Ścieżki w ogrodzie z czego?

Wybór materiału jest kwestią indywidualną – może to być kostka brukowa, bruk klinkierowy lub drewniany, kamień, cegła lub żwir.
Z czego zrobić ścieżkę w ogrodzie według naszego doświadczenia? Z kamienia, kostki brukowej, bruku klinkierowego, drewna, żwiru, cegły.

Jakie wybrać donice do ogrodu i na taras?

w przypadku donic o dużych gabarytach, czyli takie które zostają na zimę na tarasie lub w ogrodzie należy pamietac o wyborze osłonek zmateriałów mrozoodpornych.

Podlewanie donic w ogrodzie

Rośliny w donicach wymagają ciągłego nawadniania i w tym celu firma Green Service stosuje automatyczny system nawadniania ogrodów czy też ich podlewania, który możemy zamontować do donic balkonowych ale również do donic, które zdobią nasz ogród.

Sterowanie automatyką do podlewania ogrodu

Odpowiednia aplikacja na telefonie umożliwi nam spersonifikowaną obsługę własnego ogrodu. Taki inteligentny system zarządzania funkcjami ogrodu oraz domu firma Green Service montuje na życzenie klienta.

Zintegrowane systemy Inteligentny dom i Inteligentny ogród

System podlewania i oświetlenia w ogrodzie możemy zintegrować z funkcjami sterowania urządzeniami w naszym domu. Wszystko to może się znależć na osobistej aplikacji w telefonie. Firma green Service specjalizuje się w montowaniu systemów Inteligentny dom i ogród Fibaro.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress